28/10/2022

Video filmas veidošanas meistarklase jauniešiem

Skolēnu brīvlaikā jauniešu uzdevums bija uzfilmēt video filmu. 🎬 Jauniešiem pašiem bija jāizdomā filmas scenārijs un nosaukums, pašiem jābūt aktieriem, tērpu un rekvizītu māksliniekiem un pašiem arī jāfilmē. Video filmas veidošanā jaunieši bija brīvi savā radošajā lidojumā. Visu nedēļu kopā ar jauniešiem bija Alise Rasa Lapiņa, savukārt, visas nepieciešamās zināšanas par video filmēšanu, scenārija veidošanu un filmas montēšanu jauniešiem sniedza video operators Dmitrijs Golubevs.

Pirmā diena sākās ar Dmitrija stāstu un padomiem kā filmēt ar telefonu, ar ko sākt scenārija veidošanā. Kad teorija skaidra, laiks praksei - vispirms tika ģenerētas idejas scenārijam. Atlika pirmajam sākt un ideju bumbas lidoja uz visām pusēm. Īpaši dāsni tika izmantoti sprādzienu specefekti.🧨😲 Scenārija tapšanas laikā jaunieši paši radīja personāžus un sadalīja lomas. Bez lieliem strīdiem un asām diskusijām, scenārija lielās lapas ātri vien bija pierakstītas. Diena noslēdzās jauniešiem kopā ar Alisi Rasu sastādot nākamo dienu plānu, saplānojot pieejamos tērpus un izvēloties labāko kameru. 😂

Otrdien, trešdien un ceturtdien Daugavas prospekts 34 tika pārvērsts par filmēšanas laukumu, jo filmēšana notika virtuvē, kabinetos, gaiteni un ārā. lai radītu scenārijam atbilstošu iekārtojumu, jaunieši cītigi gatavoja dekorācijas un izmantoja uz vietas pieejamos priekšmetus.

Piektdien notika montēšana. Pie jauniešiem vēlreiz ieradās Dmitrijs, lai kopā noskatītos safilmētos video un saliktu tos scenārija secībā. Jaunieši deva Dmitrijam daudz konkrētu uzdevumu, kurā sekundē kādai mūzikai, uzrakstam, skaņas un video efektam jābūt.

Tālāk jau atliek montāžas darbs Dmitrijam un projekta “Kopā šeit un tagad!” noslēgumā 2023.gada janvārī filmas pirmizrāde.

Paldies Dmitrijam un Alisei Rasai par ļaušanos jauniešu trakajām idejām! Ar nepacietību gaidām pirmizrādi! 🤗

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

citi jaunumi