28/8/2022

Pirmā mākslas meistarklase jauniešiem

Otrajā tikšanās reizē jauniešiem bija iespēja iepazīt mākslas dažādību un skaistumu kopā ar mākslas terapeiti Lindu Zundi. Māksla ir radošs process un, lai jaunieši to sajustu, Linda bija sagatavojusi vairākus interesantus izdevumus - vispirms jauniešiem pagalmā bija jāatrod savas grupas mākslas darba puzles gabaliņi, tad tie jāizkrāso brīvā tehnikā un noteiktā secībā jāpielīmē pie gleznas pamatnes. Vislielāko apjukumu un neizpratni jauniešu vidū raisīja makaronu līmēšana uz gleznas rāmja. 😄 Tikai pēc tam, kad šie makaroni tika nopūsti ar zelta krāsu, jauniešu acis iemirdzējās lepnumā par iegūto brīnišķīgo rezultātu. Linda meistarklasi sāka un nobeidza ar jauniešu apli, kur katrs varēja sākumā izteikt savas gaidas un sajūtas, savukārt, noslēgumā dalīties ar savas grupas mākslas darba stāstu.

Lai arī uzdevumā pamatā bija dažādi slaveni mākslas darbi, jauniešu izveidotie darbi bija tik atšķirīgi, tik radoši, tik oriģināli!

Paldies Lindai ne tikai par vieglumu un brīvību radošajā mākslas procesā, bet arī par izglītošanu mākslas vēsturē!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

citi jaunumi