21/8/2022

Kulinārijas meistarklase jauniešiem

Šis ir mūsu pirmais mēģinājums radīt apstākļus, lai atklātu kopīgas intereses jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem un tipiskiem jauniešiem. Sākums iekļaujošas vietējās kopienas veidošanā.

Kā pirmā projekta “Kopā šeit un tagad!” meistarklase tika izvēlēta kulinārijas meistarklase, jo kuram gan nepatīk garšīgi paēst. 😄 Kopīgi pagatavot 3 ēdienus pilnīgi nepazīstamiem 8 jauniešiem, tas varētu šķist neiespējami, taču tikai ne tad, ja meistarklasi vada lieliskais šefpavārs Normunds Baranovskis. Šodienas uzdevums bija atbilstošs karstajiem laikapstākļiem - pagatavot auksto gurķu zupu, kartupeļu gnoči ar tomātu mērci un saldajā - tiramisu. Normunds bija īpaši piedomājis, lai katra ēdiena gatavošanā var iesaistīties ikviens jaunietis. Tas bija aizraujošs piedzīvojums, kur jauniešiem kopīgi, vienam otru atbalstot, Normunda vadībā izdevās pagatavot lielisku 3 ēdienu maltīti. Kas var būt labāks kā karstā vasaras dienā garšīgās pusdienas baudīt pagalmā svaigā gaisā. Un tas nekas, ka gurķu zupai bija gadījies dabūt vairāk citrona sulas, kopā darboties un baudīt kopīgi pagatavotu maltīti, jauniešiem sagādāja lielu prieku! Šī diena bija jauniem notikumiem bagāta - jaunas iepazīšanās, jaunas receptes, jaunas zināšanas, jaunas prasmes un jaunas garšas…

Mēs ticam, ka tas ir tikai sākums… 😉 Mēs ticam, ka kopā varam izveidot vienotu sabiedrību, kurā ikviens būs pieņemts un visi jutīsies labi.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

citi jaunumi