3/12/2022

Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2022

Esam bezgala priecīgi un lepni par sestdien, 3. decembrī, Starptautiskajā cilvēku ar invaliditāti dienā, saņemto balvu “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” nominācijā “Uzdrīkstēšanās”, kategorijā “kolektīvais sniegums”.  Balvu par jaunām iniciatīvām vai radošu rīcību, pārstāvot cilvēkus ar invaliditāti, viņu tiesības un intereses, pasniedza Valsts prezidenta kundze Andra Levite.

Konkursu “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” jau astoto gadu rīko apvienība Apeirons kopā ar Tiesībsarga biroju un Latvijas Nacionālo bibliotēku. Konkursa mērķis ir novērtēt un atbalstīt tos cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kuriaktīvi pārstāvējuši cilvēku ar invaliditāti intereses. Šogad žūrijas sastāvābija septiņi dažādu nozaru pārstāvji un sabiedrībā zināmas personības – Valsts prezidenta kundze Andra Levite, tiesībsargs Juris Jansons, Invalīdu un viņudraugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, LNB Vispārīgās lasītavas vadītāja Zane Zvaigzne, žurnālists un radio personība Aidis Tomsons, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte, kā arī sabiedriskā aktīviste Patrīcija Anna Vavilova.

Svinīgajā konkursa ceremonijā šogad balvas tika pasniegtas 8 nominācijās: Pieejamas videsiniciatīvas, Izglītotājs, Bērnu un jauniešu iedvesmotājs, Sociālo tīklu balss,Kultūras vēstnesis, Gada palīgs, Nodarbinātības veicinātājs un Uzdrīkstēšanās. Nominantu svarēja pieteikt divās kategorijās – “Individuāls sniegums” un “Kolektīvs sniegums” – kopumā astoņās nominācijās.

citi jaunumi